Oktet wokalny OCTAVA Oktet wokalny OCTAVA Oktet wokalny OCTAVA Oktet wokalny OCTAVA Oktet wokalny OCTAVA Oktet wokalny OCTAVA Oktet wokalny OCTAVA

Missa Pulcherrima Motety

1

Ogromnie miło nam poinformować, że płyta CD oktetu wokalnego OCTAVA otrzymała nominację do prestiżowej nagrody związku producentów audio-video FRYDERYK 2010 !!

Wydana przez najważniejszą na polskim rynku nagrań muzyki klasycznej wytwórnię fonograficzną DUX. Głównym jej elementem jest najpiękniejsza, ale zarazem najtrudniejsza, przez co być może, niestety na przestrzeni wieków zapomniana Missa Pulcherrima Bartłomieja Pękiela, stanowi ona jeden z ważniejszych muzycznych zabytków polskiej tradycji i historii muzyki. Poprzez misternie utkaną fakturę polifoniczną oraz harmonijną jednolitość, spójną barwę i nieskalaną czystość brzmienia ludzkiego głosu słuchacz przenosi się w mistyczny świat dźwięku, skłaniając się do zadumy i refleksji nad tym, co w świecie najpiękniejsze i najczystsze.

Niezaprzeczalnie historycznym wydarzeniem jest także fakt, iż płyta CD oktetu wokalnego OCTAVA z utworem Missa Pulcherrima Bartłomieja Pękiela skomponowanym specjalnie dla Królewskiej Katedry na Wawelu nagrana jest po raz pierwszy w miejscu i akustyce, dla której utwór ten został stworzony po 340 latach!

Duże zainteresowanie nagraniem spowodowało iż cały nakład wydawnictwa został wyprzedany.

Zapraszamy do zapoznania się z recenzjami płyty:

Gazeta Wyborcza; Onet.pl; Ruch Muzyczny

powrót